Wspieranie młodych sportowców

Jednym z najważniejszych zadań, których realizacji podejmuje się Wojewódzki Ośrodek Kulturystyki w Kielcach jest wspieranie młodych sportowców, którzy zdecydowali się związać swoją przyszłość z kulturystką. Wyszykujemy uzdolnione osoby, a następnie zapewniamy im wsparcie w rozwoju sportowych umiejętności.

Cel ten realizujemy między innymi za pośrednictwem programu stypendialnego, który utworzyliśmy w 2003 roku. Jesteśmy świadomi tego, że to właśnie ograniczenia finansowe są jednym z największych utrudnień na drodze do realizacji sportowych marzeń. Dążymy do tego, żeby tego typu trudności nie były dla utalentowanych kulturystów przyczyną rezygnacji z treningów. Od wielu lat pozyskujemy środki, dzięki którym możemy finansować edukację oraz treningi młodych pasjonatów kulturystki. Każdego roku z naszego wsparcia korzysta około dwudziestu sportowców. Jednocześnie wspieramy budowę nowych obiektów sportowych, dostosowanych do trenowania kulturystki. Szczególną uwagę zwracamy na te miejscowości, w których nie ma jeszcze klubów dla kulturystów. Organizujemy także szkolenia i wykłady z zakresu bezpieczeństwa w sporcie, podczas których poruszamy temat uczciwej rywalizacji i legalnych suplementów dla sportowców.

weights-646497_1280

Nasze działanie finansowane są częściowo ze środków publicznych, a częściowo z dotacji przekazanych przez świętokrzyskie przedsiębiorstwa oraz osoby prywatne. Dziękujemy za wsparcie finansowe, które pozwala nam na realizację celów przyjętych w momencie tworzenia Wojewódzkiego Ośrodka Kulturystyki w Kielcach.