Suplementacja w kulturystyce

Suplemantacja ma istotny wpływ na efekty treningów kulturystycznych. Poważny problem stanowi fakt, że niektóre osoby decydują się na stosowanie wspomagaczy, które są niebezpieczne dla zdrowia, a nawet dla życia. Wojewódzki Ośrodek Kulturystyki w Kielcach angażuje się w działania, których celem jest promowanie legalnych i bezpiecznych suplementów i odżywek dla sportowców.

Prowadzimy szkolenia i wykłady z zakresu suplementacji w sporcie. Przekazujemy wiedzę na temat właściwości i zastosowania suplementów i odżywek oraz wyjaśniamy, jak wybierać preparaty dostosowane do indywidualnych potrzeb. Szczególną uwagę poświęcamy nowym preparatom, na przykład SARM. SARM to selektywne modulatory receptora androgenowego – Ostarine i Andarine. Są stosowane przez sportowców, którzy dążą do rozbudowy masy mięśniowej. Celem twórców SARM było uzyskanie suplementów charakteryzujących się bardzo dobrą skutecznością, a jednocześnie brakiem efektów ubocznych działania androgenów. Szkolenia i wykłady z zakresu suplementacji prowadzimy zarówno w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Kulturystki w Kielcach, jak i w klubach sportowych na terenie całego województwa świętokrzyskiego. Biorą w nich udział zarówno osoby dorosłe, jak i młodzież, która jest zainteresowana sportem, a zwłaszcza kulturystką.

Wojewódzki Ośrodek Kulturystki w Kielcach angażuje się także w badania nad suplementami i odżywkami dla sportowców. W ten sposób sprawujemy kontrolę nad skutecznością i bezpieczeństwem produktów, po które sięgają wszyscy kulturyści.

microscope-275984_1280