Promocja kulturystyki

Wojewódzki Ośrodek Kulturystyki w Kielcach podejmuje działania, ukierunkowane na popularyzację tego sportu w województwie świętokrzyskim. Zachęcenie mieszkańców Kielecczyzny do zainteresowania się tą dyscypliną jest możliwe, jeżeli uda się wykazać, jak wiele korzyści zapewnia uprawianie kulturystki.

Wielu kulturystów wybrało tę dyscyplinę, ze względu na pragnienie uzyskania umięśnionej sylwetki. Kulturystyka doskonale wpływa na rozwój mięśni, a w połączeniu z odpowiednią dietą i suplementami umożliwia uzyskanie znakomitych rezultatów. Nie jest jedyny pozytywny skutek treningów kulturystycznych. Sport ten pomaga zwiększyć siłę i wytrzymałość, co dla wielu osób oznacza zdrowie i bezpieczeństwo. Co więcej, kulturystka poprawia samopoczucie psychiczne, ponieważ rozładowuje stres i zwiększa pewność siebie. W działaniach mających na celu promocję kulturystki staramy się także obalić pewne mity na temat tego sportu. Wyjaśniamy, że nie jest to sport przeznaczony wyłącznie dla mężczyzn, a odpowiednio opracowany plan treningowy umożliwia realizację różnych celów, tak więc nie musi doprowadzić do nadmiernej rozbudowy mięśni.

bodybuilding-685077_1280

Prowadzimy działania w zakresie promocji kulturystki między innymi w szkołach ponadgimnazjalnych. Dzięki wykładom i pokazom zorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Kulturystyki wielu kieleckich uczniów zdecydowało się na trenować kulturystkę, odnajdując w ten sposób życiową pasję. W najbliższym czasie planujemy odwiedzić kolejne szkoły na terenie województwa świętokrzyskiego.