Kluby utworzone przy wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Kulturystki w Kielcach

Wojewódzki Ośrodek Kulturystki w Kielcach podejmuje działania, których celem jest umożliwienie osobom zainteresowanym kulturystyką dostępu do miejsc, zapewniających dobre warunki do treningów. Z tego powodu wspieramy tworzenie nowych klubów kulturystycznych, szczególnie w tych miejscowościach, w których na razie brakuje podobnych obiektów.

Jeden z pierwszych współtworzonych przez nas klubów powstał w Staszowie w 2002 roku. Aktualnie jest to jeden z największych klubów kulturystycznych w województwie świętokrzyskim, w którym karierę rozpoczęli znani dziś kulturyści. W 2005 roku wsparliśmy budowę klubu kulturystycznego w Starachowicach, w którym co roku organizowane są zawody dla juniorów. W zawodach tych biorą udział młodzi kulturyści z całej Polski. Dwa lata później powstał nowy klub kulturystyczny w Kielcach, który jest jednym z najbardziej nowoczesnych obiektów w Polsce. Jednocześnie podejmujemy działania na rzecz rozwoju istniejących już klubów sportowych. Zwracamy uwagę na ich wyposażenie, warunki sanitarne oraz kwalifikacje kadry trenerskiej. Na przestrzeni kilku ostatnich lat wsparliśmy remont kilkunastu klubów sportowych na terenie województwa świętokrzyskiego, zapewniając w ten sposób lepsze warunki do treningów.

gymer-1126999_640

Wojewódzki Ośrodek Kulturystki w Kielcach może realizować te oraz inne działania dzięki zaangażowaniu przedsiębiorców i sportowców z województwa świętokrzyskiego. W prace budowlane i remontowe zaangażowały się lokalne firmy, którym dziękujemy za okazane wsparcie.